Çağrı Merkezi :
0 264 273 88 88
DOĞU EKSPRESİ TURU
  • DOĞU EKSPRESİ TURU
  • DOĞU EKSPRESİ TURU
  • DOĞU EKSPRESİ TURU
  • DOĞU EKSPRESİ TURU
  • DOĞU EKSPRESİ TURU
  • DOĞU EKSPRESİ TURU
DOĞU EKSPRESİ TURU DOĞU EKSPRESİ TURU DOĞU EKSPRESİ TURU DOĞU EKSPRESİ TURU DOĞU EKSPRESİ TURU DOĞU EKSPRESİ TURU
DOĞU EKSPRESİ TURU
1.Gün(Uçak Yolculuğu Ani Harabeleri – Çıldır Gölü): 2 Mart’ta İstanbul Sahiba Gökçen Havalimanından 07:15’de PC2590 Pegasus Uçuşumuz ile Karsa hareket ediyoruz saat 09:15 de Karsta bizi bekleyen aracımızda yerimizi alıyoruz. Kars Gezimize başlıyoruz. Öncelikle Kars şehrinin güneydoğusunda, şehir merkezinden 42 kilometre uzaklıktaki Ocaklı Köyü sınırları i...

1.Gün(Uçak Yolculuğu Ani Harabeleri – Çıldır Gölü):


2 Mart’ta İstanbul Sahiba Gökçen Havalimanından 07:15’de PC2590 Pegasus Uçuşumuz ile Karsa hareket ediyoruz saat 09:15 de Karsta bizi bekleyen aracımızda yerimizi alıyoruz.
Kars
 Gezimize başlıyoruz. Öncelikle Kars şehrinin güneydoğusunda, şehir merkezinden 42 kilometre uzaklıktaki Ocaklı Köyü sınırları içinde bulunan Ani Harabeleri ‘ne gidiyoruz. Burası yerleşim ve savunmaya çok elverişli topografyası nedeniyle tarih öncesi dönemlerden itibaren çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Surları,Ebu’l Manucehr Camii ve Ani Katedralini gördükten sonra bir sonraki durağımız Çıldır Gölü‘ne geçiyoruz. Çıldır gölü, Doğu Anadolu bölgesinin en büyük tatlı su gölü ve ikinci en büyük gölü olarak bilinmektedir. Buzların imparatorluğu Çıldır’da, göl donsa da, hayat suyun altında da ve üzerinde de devam ediyor. Hava şartları elverişli olursa Buz balıkçılığını öğrenmek için buradayız. Bir Çıldırlı gibi karnımızı doyurmak için soğuğa kafa tutup, donmuş gölde balık tutacağız. Belirlenen sürede Kars Merkez’e geçiyoruz. Kars Merkezde bulunan Otelimize geçiyoruz. Konaklamamız ve Akşam yemeğimiz Otelde alınacaktır

 

Öğle Yemeği: Çıldır Gölünde Alınacaktır ( Ekstra 60 TL )

Akşam Yemeği: Otelde Alınacaktır

Konaklama: 3-4 Yıldızlı Otelde Konaklama

 

 

2. Gün ERZURUM

 

Otelimizde alacağımız Güzel Bir Sabah kahvaltısı sonrası Erzurum’a doğru yola çıkıyoruz. 2,5 Saat süren yolculuğumuzun ardından Erzurum gezi planımızda Erzurum Kalesi, Üç kümbetler, Erzurum Evleri, Çifte Minareli Medrese ve Yakutiye Medresesi. Gün sonunda Erzurum gezimizi noktalayarak Kars’a hareket ediyoruz.2,5 saatlik bir yolculuktan sonra Kars‘a ulaşacağız. Kars Merkezde bulunan Otelimize geçiyoruz. Konaklamamız ve Akşam yemeğimiz buradadır.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Belirlenen Restaurant’ta alınacaktır. ( Ekstra )

Akşam Yemeği: Otelde Alınacaktır

Konaklama: 3-4 Yıldızlı Otelde Konaklama

 

 

3. Gün KARS

Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Otelimizden ayrılıyoruz. Rehberimizin anlatımıyla Kars Şehir Turumuza başlıyoruz. Kars Kalesi, Kümbet Camii ve Kars Müzesi göreceğimiz noktalarımız. Ayrıca Meşhur Kars Peyniri‘nin de tadına bakacağız. Akşam Meşhur Kafkas Gecesi olacaktır. Akşam Yemekli eğlencemiz Extra ücretlidir. İsteyen misafirlerimiz katılabilirler. Eğlence bitiminde Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak Tren Garına geçeceğiz. 22:50’de hareket edecek Olan Trenimizdeki yerlerimizi alacağız. Yolculuğumuz yaklaşık 30 saat sürecektir.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Belirlenen Restaurant’ta alınacaktır. ( Ekstra )

Akşam Yemeği: Akşam yemeği Ve Son gece Kafkas gecesi ( Ekstra )

 


4.Gün(Doğu Eskpres Treni) :
Doğu  Ekspresi yolculuğu.
Sivas Divriği Gezisi ( Extra 30 TL)

 

5.Gün(Doğu Eskpres Treni) :
Sabah TCDD’nin verdiği saatle 05:15’te  Ankara Tren Garında olacağız (Genelde 1-2 saatlik gecikme olabilmektedir) .Turumuzu sonlandıracağız.

 

Doğu Ekspresi Treni hakkında : 
Turistik Doğu Expresi 30 Saat Sürmektedir. Pazar Sabah saatlerinde 05:15’te Ankara‘ya varacağız. Doğu Ekspress Trenimizin rotasında Kars-Erzurum-Erzincan-Sivas-Kayseri-Kırıkkale ve Ankara olacaktır. Keyifli ve Bol Manzaralı bir tren yolculuğu bizi bekliyor.2 Günlük yolculukta Erzincan Eriç’te 30 dakika,Sivas Divriği’de 2,5 saat, Sivas Bostankaya’da 3 saat molalarımız bulunmaktadır. Trenimizde Yataklı Kompartıman’a sahip olacaksınız. Her kompartımanda 2 Yatak bulunmaktadır. Kahvaltı ve yemekler Yemek Vagonunda alınabilir. İsteyenler yemek için yanında Yiyecek ve İçecek de getirebilirler. Bu eşsiz deneyimden sonra ertesi Gün Sabah saatlerinde Ankara’ya iniyoruz.

—————–

DİKKAT: TRENİMİZDE TEK KİŞİLİK KOMPARTIMAN BULUNMAMAKTADIR. KOMPARTIMANLAR MAX. 2 KİŞİLİKTİR.3 KİŞİLİK GRUPLAR’DA 3.KİŞİ BİR BAŞKA GRUPTAKİ 3.KİŞİ VEYA TEK GELEN KATILIMCI İLE HEMCİNS OLARAK BİRLEŞTİRME YAPILIR.

NOT: SON 30 GÜN İÇERİSİNDE İPTAL İADE GERÇEKLEŞMEMEKTEDİR.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Pegasus PC2590 Sefer Sayılı Uçak Bileti (Gidiş/ istanbul-kars)
* Turistik Doğu Ekspres ile Dönüş (2 Yataklı 1.Mevki Kompartıman)
* 2 gece belirtilen Otellerde YP konaklama.
* 2 Sabah kahvaltısı(Otelimizde Açık Büfe)
* 2 Akşam yemeği(Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü)
* Programda belirtilen geziler.
* Kars ve Erzurum Bölgesindeki Transfer Araçları
* Profesyonel ve Kokartlı Rehberlik hizmetleri.
* 1618 nolu Yasaya Göre Zorunlu Seyahat Sigortası.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Öğle yemekleri.

*Doğu Ekspres Trenindeki Yemek ve İçecek,Extra Hizmetler.
*Yemeklerde alınacak içecekler.
*Ekstra harcamalar.
*Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
* 1.Gün Karsta’da Sabah Kahvaltısı
* 3.Gün Karsta Kafkas gecesi ve Akşam Yemeği
* Doğu ekspresi Duraklarında Extra Turlar